^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Ola odeszła-pozostały nie tylko wspomnienia.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzisiaj na cmentarzu w Paterku pożegnaliśmy Aleksandrę Konieczną- radną Rady Miejskiej w Nakle, członkinię Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Dyskusyjnego Klubu Książki, miłośniczkę muzyki.

Wszędzie była bardzo aktywna. Była mamą i babcią. Swoją pracę społecznika dzieliła z miłością do muzyki. Wyjazdy do bydgoskiej opery łączyły mieszkańców i przenosiły ich w inny świat. Zawsze pogodna i uśmiechnięta. Odeszła niespodziewanie. Pozostaną po niej wspomnienia i to co udało się jej zrobić dla Paterka.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka