^Back To Top

Partnerzy

nakło

„Czyń dobro, a ono kiedyś do Ciebie wróci”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Czyń dobro, a ono kiedyś do Ciebie wróci - takim przesłaniem klubowiczki rozpoczęły dyskusję(15.10.) o książce Ireny Matuszkiewicz pt. „Przerwana podróż”. Bohaterami powieści jest

pięcioro młodych ludzi, którzy mają swoje rodziny, zajęcia, plany  i marzenia. Burzy je tragiczny wypadek spowodowany przez parę nieodpowiedzialnych szaleńców. Dla dwojga spośród nich był to kres życia, pozostali bardziej lub mniej ucierpieli w wyniku wypadku. Jedno jest pewne - nic już nie będzie takie samo, a koniec tej przerwy w podróży tkwi gdzieś w odległej przyszłości.

Panie uznały, że książka Ireny Matuszkiewicz przypomina nam o kruchości i istocie życia. Jej opowieść jest prawdziwa i mądra, a bohaterowie zostali przedstawieni w szerszej palecie barw, aniżeli biel i czerń. W tej historii nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Przekonujemy się, iż ludzie nie są kategorycznie dobrzy lub źli, błędne mogą się okazać jedynie ich decyzje. Oceniając powieść klubowiczki  stwierdziły, że należy cieszyć się każdą chwilą, bo nie wiemy jakie niespodzianki szykuje dla nas los. Może zdarzyć się, że w ułamku sekundy stracimy wszystko. Powieść godna polecenia na jesienne wieczory.

Na następne spotkanie zapraszamy  19.11.2015r. godz. 16.00,tym razem porozmawiamy o książce D. Hermans  „Tulipanowy wirus”, spotkania są otwarte dla miłośników literatury.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

    

Tekst i zdjęcia: Zdzisława Matylis

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.