^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wybory Pzrewodniczącego Rady Rodziców w ZS im. Jana Pawła II w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

19 listopada w ZS im. Jana Pawła II odbyło się zebranie Rady Rodziców. W tym roku szkolnym skończyła się kadencja przewodniczącego Rady Rodziców Tomasza Miłowskiego. Zanim doszło do

wyboru nowego przewodniczącego, Tomasz Miłowski przedstawił sprawozdanie z działalności za ubiegły rok, które zostało przyjęte. Uzupełniono Prezydium Rady. Nowym członkiem została Natalia Sadowska. Prezydium Rady z pośród siebie wybrało przewodniczącego. Został nim Grzegorz Przywarty. Obecnie w skład prezydium wchodzą: Grzegorz Przywarty- przewodniczący,

                                   Zdzisław Sell- z-ca przewodniczącego,

                                   Ewelina Brzezińska- skarbnik,

                                   Natalia Sadowska-członek.

W zebraniu uczestniczyły dyrektorki szkoły, panie Longina Kania i Alina Sławkowska. Wśród tematów poruszanych w czasie dyskusji były:

  • Zalany „parking” przy szkole. Burmistrz obiecał załatwić sprawę na wiosnę przyszłego roku. Do tego czasu możemy liczyć na wypompowanie wody, równiarkę oraz na „ładną pogodę”.
  • Reforma oświatowa i jej wpływ na oświatę na „Zanoteciu” oraz utrzymania budynku we Wieszkach. Mieszkańcy Paterka, nauczyciele i dzieci są za utrzymaniem wszystkich klas w ZS w Paterku.
  • Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły na przejściu dla pieszych przy przechodzeniu przez drogę wojewódzką 241.
  • Dziennik elektroniczny- będzie po nowym roku.
  • Rada Rodziców postanowiła wspomóc szkołę przy zakupie szafek.
  •  
Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka