^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Ostatni trening "Żaków, Orlików i Młodzików" przed wakacjami.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniu 24.06.2016r,  na boisku w Paterku, odbył się ostatni trening żaków, orlików i młodzików  przed wakacjami, który przebiegł w miłej i przyjemnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji i niespodzianek. 

Treningi  cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci, i ich rodziców. W zajęciach udział bierze 50 młodych zawodników, którzy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe -  Żak, Orlik  i Młodzik. Są to dzieci w wieku 6-9 lat  i 10-13 lat.

Najmłodsza grupa wiekowa Żak, uczestniczyła w Niezrzeszonej Lidze Żaków utworzonej za porozumieniem pobliskich klubów piłkarskich. W lidze tej, drużyna zajęła 7 miejsce. Drużyna uczestniczyła również w kilku turniejach, z których przywiozła cenne doświadczenie, a przede wszystkim uśmiech na twarzy młodych piłkarzy.

Grupa orlik  w tym sezonie  osiągnęła ogromny  sukces zajmując  I miejsce w lidze. Zdobyli 51 pkt (z 54 możliwych), strzelając aż 157  i tracąc tylko 28 bramek w 18 meczach ligowych ( grupa 5 k-pzpn). Skład drużyny orlika:Igor Bączek, Marcel Bembnista, Dawid Kończal, Michał Kwaśniewski, Miłosz Król, Paweł Lewandowski, Filip Ossowski, Krzysztof Sarnecki, Hubert Wojciechowski, Szymon Wojtalewicz, Michał Gołata, Wiktor Nowicki, Konrad Ziarnek, Szymon Powalisz, Kacper Kubik, Kacper Polaszewski.

Zespól młodzika rozgrywki ukończył na 6 miejscu, zespół ten występował w grupie 3 k-pzpn. Drużyna Skry, w rozegranych 18 meczach zdobyła 24 punkty, strzelając 44 bramki, przy 47 bramkach straconych. Jednak dodać trzeba fakt, iż grupa ta była wspierana przez zawodników z młodszej grupy wiekowej  Orlik.

Cieszymy się z sukcesów, jakie osiągają nasze drużyny. Dziękujemy za wspaniały sezon i z niecierpliwością czekamy na kolejny!

Materiał: Piotr Białka

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka