^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Ulica 7-go Lutego będzie miała pieszojezdnię.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Już drugi tydzień w Paterku na ulicy 7-go Lutego trwają prace przy budowie pieszojezdni. Jako pierwsze na teren budowy weszło Komunalne Przedsiębiorstwo  Wodne i Kanalizacji

z Nakła, które wykona kanalizację deszczową o długości 444,2 mb. Odcinek 83 m wykonany będzie przewiertem przez prywatne posesje i połączy ulicę 7-go Lutego z ulicą Spacerową. Na całej długości wybudują 6 wpustów deszczowych wraz z osadnikami.

Kolejnym etapem będzie położenie 1285m2 kostki betonowej o grubości 8 cm na długości 251,8m. Zadanie to będzie realizował Zakład Gospodarki Komunalnej w Mroczy Spółka z o.o. Firma ta budowała już w Paterku drogę od ulicy Leśnej do bloku nr 5 na osiedlu Jana Sobieskiego. Zadanie w całości ma być zrealizowane w tym roku.

 

   

   

   

   

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka