^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

2 godziny pełne wrażeń.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dawno minęły czasy, gdy rodzice jeździli z dziećmi do Bydgoszczy autobusem, pociągiem, czy po mieście tramwajem. Dzisiaj najczęściej jedziemy samochodem. Dla wielu dzieci podróż pociągiem lub tramwajem to wielka atrakcja. Dużym powodzeniem cieszyła się podróż

pociągiem „Retro” z Chojnic do Kcynii i z powrotem. Myślę, że udaną i przyjemną może być dwugodzinna wycieczka pociągiem do Bydgoszczy. O godzinie 18.31 z Nakła do Bydgoszczy odjeżdża EN 76 „Elf”- jeden z najnowszych pociągów produkowanych przez bydgoską PESE. W Bydgoszczy jesteśmy o godzinie 18.55. Mamy 52 minuty, żeby zobaczyć piękny, nowoczesny dworzec, różne rodzaje pociągów stojące w peronach i coś zjeść. O godzinie 19.47 pociągiem EN 57 ruszamy do Nakła. Na miejscu jesteśmy o godzinie 20.18. Dla dzieci będzie to na pewno podróż pełna wrażeń.

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka