^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Tydzień Bibliotek" w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Akcja "Tydzień Bibliotek" w Paterku
W tym roku to już XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek p.h."WYBIERAM BIBLIOTEKĘ"zaowocował ogromną frekwencją .Przez cały tydzień bibliotekę odwiedzały dzieci z Zespołu Szkół im.J.P.II,Przedszkola w Paterku oraz Klubiku WDK "Owocowe Ludki". Uczestnicząc w lekcjach

bibliotecznych dowiedziały się o ważnej roli biblioteki w środowisku,poznały historię

bibliotek,książki oraz nowoczesną formę wypożyczania.Brały udział w konkursach literackich,plastycznych,wysłuchały głośnego czytania ,tańczyły do wiersza 'Kaczka Dziwaczka",śpiewały piosenki.Na zakończenie otrzymały książki,medale," Karty Małego Czytelnika"oraz słodycze.Dzieci wraz z nauczycielami przekazały podziękowania za interesujące spotkanie w bibliotece.
 Bibliotekę odwiedziło 150 dzieci

Tekst i zdjęcia: Zdzisława Matylis.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka