^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Szopka bożonarodzeniowa w kościele.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest szopka bożonarodzeniowa i choinka. I choć to nie są najważniejsze elementy przyjścia Zbawiciela na świat, to bez nich święta byłyby niepełne. W domach

mamy pięknie ozdobione i oświetlone choinki, a w naszym kościele zobaczyć można piękne drzewka świerków i szopkę. To szczególnie piękny widok dla dzieci.

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka