^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Kanalizacja deszczowa na 7-go Lutego zgodnie z planem.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Do 15 sierpnia KPWiK Nakło miało wybudować kanalizację deszczową na ulicy 7-go Lutego. 12 tego miesiąca zeszli z placu budowy, realizując umowę zgodnie z planem. W ramach umowy

wybudowano 444,2m deszczówki, w tym 83 m przewiertem przez prywatną posesję. Pozostaje jeszcze zamontowanie „gulików”. Założą je, gdy będzie  kładziona kostka.  Kolejnym etapem będzie położenie 1285m2 kostki betonowej o grubości 8 cm na długości 251,8m. Zadanie to będzie realizował Zakład Gospodarki Komunalnej w Mroczy Spółka z o.o. 

 

   

   

   

    

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka