^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Mieszkańcy Paterka oddali hołd Powstańcom Warszawy.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

1 sierpnia w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Paterka spotkali się o godzinie 17.00  w godzinę "W" na Rondzie Powstańców Wielkopolskich, aby oddać hołd zrywu

powstańczego mieszkańców Warszawy. Zawyła syrena. Delegacje szkoły, radnych Rady Miejskiej i Sołectwa Paterek złożyły wiązanki kwiatów. Następnie wszyscy udali się do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św.  wprowadzeniem sztandarów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku i Róż Zywego Różańca. Homilię wygłosił proboszcz ks. Mariusz Zbieranek.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka