^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Odnowiona na cmentarzu figura lśni w słońcu,

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Cmentarz w Paterku jest cmentarzem komunalnym. Jest jednym z ładniejszych w gminie. Ostatnimi czasy figura pamiętająca zapewne czasy powstania cmentarza i kaplicy została

nadgryziona zębem czasu. Nie był to ładny widok. Ostatnio jednak mieszkańcy Paterka przy udziale Gminy odnowili figurę, która teraz lśni w słońcu. Matka Boża spoglądając z "okienka" czuwa nad spokojem tych, którzy są już u jej Syna.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka