^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Junior Młodszy z awansem do 1 Ligii Wojewódzkiej|||

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Juniorzy zapewnili sobie awans na kolejkę przed końcem ligi. Do Paterka nie dojechał zespół Cuiavii Inowrocław, przez co Skra zainkasowała 3 punkty i zapewniła awans do 1 ligi juniora młodszego (B1)! 
Ostatnia kolejka to mecz z trzecim zespołem ligi BKSem Bydgoszcz, który niespodziewanie przegrał swoje poprzednie spotkanie, co przełożyło się na bezpośredni awans Naszego zespołu!
Mocno zmotywowany zespół z Bydgoszczy pokonał Skrę 3:1. 
BKS Bydgoszcz - Skra Paterek 3:1,
Bramkę dla Paterka strzelił Albert Winklewski.
Tabela na koniec sezonu:
1. Pomorzanin Toruń 32 punkty,
2. Skra Paterek 29 punktów,
3. BKS Bydgoszcz 26 punktów,
4. Tucolanka BS Hydromat Tuchola 18 punktów,
5. Cuiavia Inowrocław 17 punktów,
6. Szubinianka Szubin 15 punktów,
7. Pomowiec Kijewo Królewskie 10 punktów,
8. UKS SMS II Włocławek 10 punktów.
Juniorzy w tym sezonie reprezentowali (kolejność alfabetyczna):
Igor Bączek, Gracjan Bonin, Oskar Drożniak, Martin Dych, Kuba Jarczyński, Mikołaj Jędraszek, Szymon Karamucki, Dawid Kończal, Miłosz Król, Kuba Kurkowski, Michał Kwaśniewski, Wiktor Nowicki, Szymon Rybarczyk, Kajetan Siekierka, Maciej Staniewski, Michał Trzebiński, Albert Winklewski, Szymon Wojtalewicz, Kacper Wójciak oraz Tomasz Zawistowski.
Dziękujemy za piękny sezon, z cudownymi emocjami! Gratulujemy sukcesu! 
A teraz czas na zasłużone wakacje, ładowanie baterii i oczekujemy kolejnego, emocjonującego sezonu w wykonaniu naszych zawodników!
Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka