^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

DKK-„Nigdy nie można być obojętnym na krzyk niewinności”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

            Klaudia Bianek jest młodą polska pisarką, który swój debiut literacki miała zaledwie trzy lata temu. Jest autorką powieści obyczajowych oraz romansów

skierowanych przede wszystkim do grupy młodszych czytelników. Nie oznacza to jednak, że starszym nie będą się one podobać.

            To właśnie jej książkom poświęcone zostało październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku.

Panie z DKK sięgnęły po dwutomową książkę z serii „Nieobojętność”. Zarówno pierwszy, jaki i drugi tom wciąga czytelników tak bardzo, że trudno się oderwać od kolejnych stron. Powieść Bianek jest przejmującą historią o poszukiwaniu sprawiedliwości, o próbie odnalezienia samego siebie w nowy świecie, który przez 20 lat był widziany przez pryzmat więziennych krat. O tym jak nauczyć się ponownie ufać ludziom.

Pisarka ukazuje w swoich książkach człowieka, który zostaje skazany za czyn, którego nie popełnił. Pokazuje jego strach i i bezsilność wobec niesprawiedliwości, która popycha go do prób samobójczych.

Kiedy zostaje  zwolniony z więzienia okazuje się, że życie na wolności, po tym jak rodzina się go wyrzekła, staje się trudniejsze niż pobyt w celi więziennej. Zaszczuty i osaczony przez żądnych sensacji dziennikarzy uczy się żyć od nowa. Pojawia się jednak ktoś, komu zleży by udowodnić jego niewinność i pokazać wszystkim, że prawda ma wielką siłę i choć straconych lat nikt nie wróci, to jednak warto o nią walczyć.

            Książki Bianek „Jeśli tylko ty” oraz „Odkąd cię poznałam” są również powieścią

o odnajdywaniu siebie i ogromnej potrzebie miłości. Czy główny bohater odnajdzie tę miłość? By się przekonać zachęcamy do przeczytania obu książek.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 23 listopada.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

 

Autor: Katarzyna Hass PiMBP  w Nakle nad Notecią– Filia w Paterku

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka