^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zebranie sołeckie w sprawie zmian w Funduszu Sołeckim na 2022 rok

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie wiejskie w Paterku przedmiotem, którego były zmiany w tegorocznym budżecie sołeckim. Po dość burzliwych obradach mieszkańcy przeznaczyli największą kwotę bo prawie 30 tys. złotych

na zagospodarowanie terenu przy obecnym Wiejskim Domu Kultury, 10 tys. na remont wjazdów i dróg oraz 5 tys. na montaż progów zwalniających na ulicach Łąkowej i Cichej. Plany wydatkowania pieniędzy były całkowicie inne, zbieg niekorzystnych okoliczności spowodowały zmiany.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka