^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Dożynki 2022 w Paterku

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Pierwsza niedziela września w Paterku to tradycyjnie dożynki. Tego dnia w kościelle odbywa się Msza Św. Dziękczynna  za zebrane plony i sprawiedliwy ich podział. Po przywitaniu przed

kościołem delegcji wnoszącej plony z pól, sadów i pasiek nastąpiło ich uroczyste wniesienie do kościoła, i ich poświęcenie. Homilię wygłosił ks. Proboszcz Mariusz Zbieranek. Tematem przewodnim było "Jeden drugiego brzemiona noście". Mówił też o wartości i szacunku do pracy. Po Mszy Św. KGW zaprosiło na poczęstunek.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka