^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

,,Niech nam szumią knieje „ biwak profilaktyczno – zuchowy

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Rok szkolny już się skończył. Mimo to w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nadal słuchać wesoły gwar uczniów. 27 czerwca rozpoczął się biwak profilaktyczno- zuchowy i harcerski. Wzięło w nim udział 47 uczniów naszej szkoły, wśród nich większość stanowiły zuchy z Gromady Wesołe Urwisy oraz harcerze.

Gościliśmy też zaprzyjaźnioną drużynę harcerzy z Kruszyna na czele z druhem Pawłem Jabłońskim.

Program biwaku był bardzo bogaty. W pierwszym dniu zuchy złożyły uroczystą obietnicę zuchową w obecności zaproszonych gości: Komendantki Hufca Nakło phm. Jolanty Maciejewskiej, hm. Bernadety Nikodem, pwd. Bernadety Dziewałtowska-Gintoft, hm. Ryszarda Nowaka, pwd. Adama Dziewałtowskiego-Gintoft.

Następnie do późna rozbrzmiewały zuchowe i harcerskie piosenki i pląsy. W następnych dniach dominowały pogadanki profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem i zagrożeniami obecnych czasów oraz projekcje multimedialne.

Pomocą w integracji uczestników biwaku było piękne otoczenie naszej szkoły , profesjonalnie                             i bezpiecznie przygotowana ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza oraz plac zabaw ,,Leśny Kącik” dostosowany do aktywnego i kreatywnego wypoczynku.

Biwak połączony był z jednodniowym wyjazdem do Myślęcinka. Tam dzieci pokonywały trasy parku linowego o różnym stopniu trudności, wszystko pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. Wszyscy uczestnicy, z małymi wyjątkami pokonali samego siebie – wybierając i pokonując trasę dostosowaną do swoich możliwości.

   W wolnym czasie organizowano zajęcia sportowe, a dla chętnych i odważnych zuchów i harcerzy druh Paweł przygotował grę terenową ,, Nocny Świetlik”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w biwaku.

Rodzicom za zaufanie ,Dyrekcji i pracownikom ZSP w Paterku za nieocenioną pomoc i wsparcie.

Biwak został dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach AKCJI LATO 2022.

                                   Organizatorzy: Anna Lemantowicz, Anna Karolczak

                       Opiekunowie: Joanna Palka, Agnieszka Jaroszek, Andrzej Dygulski, Dariusz Karolczak                          

                                           Ze wsparciem druha Pawła Jabłońskiego

                        Tekst : A. Jaroszek, A. Karolczak, A. Lemantowicz

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka