^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Lipiec 1945 roku w Paterku zapisany na kartach Kroniki Parafialnej.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Nakło zostało wyzwolone 26 stycznia 1945 roku. Kolejne miesiące dla mieszkańców Paterka i powiatu wyrzyskiego była to radość przez łzy. Ciągle odkrywano kolejne pojedyncze i zbiorowe

mogiły pomordowanych. „Żwirowisko” w Paterku kryło w sobie zbiorowe mogiły bestialsko zamordowanych Polaków. Te trudne chwile opisujące okupację, mordy, ekshumację i pogrzeb zostały opisane w Kronice Parafialnej Parafi Matki Boskiej Bolesnej w Paterku.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka