^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Dożynki Parafialne Paterek 2021.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Od wielu lat w pierwszą niedzielę września mieszkańcy Paterka obchodzą dożynki. Tego dnia spotykają się na Mszy Św., aby podziękować Panu Bogu za zbiory a rolnikom za włożony trud

pracy, aby tego chleba nikomu nie zabrakło. Te piękne wieńce dożynkowe i ten wypieczony z tegorocznych zbóż chleb ofiarowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich i członkowie Rady Sołeckiej. Uroczystoś odbyła się w pięknie przystrojonym kościele. Uświetniły ją poczty sztandarowe Róż Żywego Różańcaj. Proboszcz Parafi Matki Boskiej Bolesnej w Paterku ks. Mariusz Zbieranek poświęcił bochen chleba i zbiory z pól i sadów. W swoich słowach podkreślił ciężką pracę rolników. Podziękował Im  i życzył  zdrowia.

Po tej miłej uroczystości odbyła się równie miła- poświęcenie tornistrów.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka