^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wakacje w bibliotece.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Tegoroczne wakacyjne spotkania w filii bibliotecznej w Paterku były inspirowane książką Piotra Sochy pt. „Pszczoły” i właśnie pod takim hasłem się odbywały.

W lipcu, dwa razy w tygodniu chętni brali udział w edukacyjnych oraz literackich i plastycznych zajęciach. Mali poszukiwacze pszczelich opowieści dowiedzieli się czy pszczoła ma uszy, gdzie mieszka oraz co wspólnego z pszczołami mają dinozaury. Dzieci poznały budowę ula i mogły zobaczyć oraz dotknąć węzę – płaski arkusz wosku z wytłoczonymi sześciokątami, w których zbierany jest miód.

         Do wakacyjnych zadań należało odszukanie miododajnych roślin, które dzieci odtworzyły z kolorowego papieru. W ten sposób powstały wspaniałe prace plastyczne, na których oczywiście nie zabrakło pszczół.

Część z prac powstała na betonie pobliskiego boiska. Oczywiście te były wykonane kolorową kredą.

                        Na kartach wspomnianej książki dzieci wspólnie odszukały wrogów

i amatorów miodu oraz odczytały fragmenty o historii pszczelarstwa. Dzięki pięknym ilustracjom dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają pasieki w Etiopii, Kamerunie i w Azji.

Chociaż wakacyjne spotkania już się zakończyły to nadal w Galerii Bibliotecznej można oglądać piękne prace uczestników Bibliowakacji.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka