^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Rozmawiano o problemach na drogach wojewódzkich.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Podczas pobytu w tym tygodniu w powiecie nakielskim, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski w towarzystwie radnego powiatu

nakielskiego Wicestarosty Tomasza Miłowskiego oraz radnych Rady Miejskiej w Nakle Anny Karolczak i Zdzisława Sella,  zapoznał się z problemami bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich,  które rok temu mieszkańcy Paterka przedstawili w petycji podpisanej przez 871 mieszkańców. Otrzymana wówczas odpowiedź z właściwego departamentu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oburzyła wnioskodawców. Wynikało z niej, że nic się nie da zrobić, wszystko jest w porządku, problemy są wyolbrzymiane. Wicemarszałek po lustracji szczególnie niebezpiecznych miejsc na drogach wojewódzkich 246 (ul. Szubińska) i 241 (ul. Kcyńska) przyznał, że niektóre proponowane przez mieszkańców rozwiązania nie wymagają milionowych nakładów, a więcej zrozumienia troski i obaw, zwłaszcza rodziców dzieci udających się do szkoły i zapowiedział rewizję dotychczasowego stanowiska zarządcy dróg. 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka