^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Skra Paterek dzielnie walczy w Białobłockiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w kategorii Orlik

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W sobotę 25.01 odbyła się 6 kolejka Białobłockiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w kategorii Orlik, w której dzielnie radzą sobie zawodnicy Skry Paterek.
Po 5 kolejkach (10 rozegranych meczach) Skra z kompletem punktów zajmowała pierwsze miejsce w lidze wyprzedzając o 3 punkty drugi zespół w tabeli - Tęcze Bydgoszcz. 
Właśnie w 6 kolejce doszło do rewanżowego pojedynku między Skra, a Tęcza Bydgoszcz (w pierwszym meczu było 6:5 dla Skry). Emocji nie brakowało. Mecz był bardzo zacięty i mimo wielu okazji zawodnicy Skry nie potrafili postawić kropki nad i i zdobyć bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Skry, która umocniła się na pozycji lidera. 
W drugim spotkaniu tego dnia Skra zmierzyła się z Victoria Niemcz II. Dobra gra pozwoliła na kontrolowanie meczu od początku do końca, co przełożyło się na wynik - 3:0 dla Skry. 
Po 6 kolejkach Skra jest liderem ligi. Z kompletem zwycięstw pewnie zmierza po pierwsze miejsce w lidze wyprzedzając drugą w tabeli Tęcze Bydgoszcz o 9 pkt (dziewczynki przegrały swoje drugie spotkanie). Do końca ligi pozostały dwie kolejki! 
Skra występuje w składzie: 
Aleksander Jaruzal, Mateusz Palicki, Filip Izajasz, Dominik Zawistowski, Tobiasz Górny, Kacper Pogoda, Jonatan Lipski, Filip Warzybok, Maksymilian Staniewski oraz Szymon Danielewski. 
Trenerem zespołu jest Piotr Bialka. 
Kolejna kolejka już w najbliższa sobotę, trzymajmy zatem kciuki za zawodników Skry! 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka