^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Spotkanie w DKK w Paterku.- "Kamerdyner"

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

„Kamerdyner” – miłość, zbrodnia i trudne wybory na tle faktów historycznych.

Dyskusyjny Klub Książki w Paterku rozpoczął w roku 2020 spotkania od dyskusji nad powieścią „Kamerdyner”. Książka o świecie, którego już nie ma oraz zakazanej miłości wciągniętej w wir wielkiej historii opowiada o losach trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Na kartach książki czytelnicy odnajdą  opowieść miłosną Marity i Mateusza. Opowieść, w której nie zabrakło cierpienia, ulotnych nadziei i trudnych wyborów. Jest to także powieść o czasach konfliktów międzynarodowych i wybuchu I oraz II wojny światowej. Wierna faktom dobrze znanym nam z historii.

Klubowiczki stwierdziły, że „Kamerdyner” to książka napisana z niezwykłym rozmachem i energią. Każdy, kto 

po nią sięgnie, odnajdzie w trakcie czytania doskonałą porcję wzruszeń.

Powieść "Kamerdyner", jest książką napisaną przez czterech autorów: Pawła Palińskiego, Marka Klatę, Michała Pruskiego i Mirosława Piepkę. Trzech z nich stworzyło również scenariusz do filmu o tym samym tytule, którego premiera w polskich kinach miała miejsce 21 września 2018. Reżyserem filmu jest Filip Bajon.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 27 lutego o godzinie 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Tylko dobre wiadomości” Agnieszki Krawczyk.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka