^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Sukces szczypiornistek z naszej szkoły.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dnia 11.10.2019 r. w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przdszkolnego w Paterku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci. 

Nasze dziewczyny wygrały wszystkie swoje spotkania i zajmując I miejsce, reprezentować będą gminę Nakło nad Notecią na zawodach powiatowych, które odbędą się 15.10.2019 r. w Paterku.

Zespół naszej szkoły wystąpił w następującym składzie: Weronika Krusik, Zuzanna Izajasz, Iga Hyży, Julia Sadowska, Anna Koniec, Julia Koźmińska, Julia Lipska, Emilia Zamroczyńska, Julia Walczak, Anna Wielebska, Marcelina Ciesielska, Oliwia Malikowska, Lena Kucharzewska, Iza Włodarczak, Julia Walczak. 

Opiekunem drużyny jest Pan Dariusz Karolczak. 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka