^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Odwiedziny w nowym przedszkolu.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W pierwszy dzień roku szkolnego 2019-2020 odwiedziliśmy przedszkolaków w nowym przedszkolu, które mieści się na parterze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Jana Pawła II w Paterku. Dla

starszaków, którzy chodzili do „starego przedszkola” to nowa sytuacja do której muszą się przyzwyczić. Przedszkole nie jest jeszcze w pełni wyposażone. Wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia. Mamy nadzieję, że wszystko się ułoży. Dzieciom i całej kadrze przedszkola życzymy wielu sukcesów i samych miłych chwil w nowym miejscu.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka