^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Uczniowie szkoły podstawowej oddali hołd pomordowanym na żwirowisku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Tradycją w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Paterku jest po zakończeniu uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego przejście delegacji uczniów i

nauczycieli do pomnika pomordowanych na żwirowisku. Ksiądz Mariusz Zbieranek odmówił modlitwę za ofiary mordu, a nauczyciel historii Jacek Pedziński przedstawił historię tego miejsca. W imiemiu nauczycieli i pracowników administracji kwiaty złożyli: dyrektor szkoły Alina Sławkowska, z-ca dyr. Rafał Dudziak i historyk Jacek Pedziński. Wiązankę kwiatów złożyli również radni Rady Miejskiej Mariusz Malikowski i Zdziław Sell oraz skarbnik Rady Rodziców Ewelina Brzezińska.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka