^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Ostatni tego lata festyn dla dzieci.

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

31 sierpnia, w sobotnie popołudnie, na koniec wakacji, Rada Sołecka wsi Paterek z Wiejskim Domem Kultury przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła

Gospodyń Wiejskich zorganizowały dla dzieci ostatni tego lata festyn. Jak zwykle największą atrakcją takich imprez są darmowe dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz gry i zabawy za które można było wygrać ciekawe nagrody. Cukierków i lizaków nie zabrakło dla nikogo. Dużą radość sprawiło dzieciom pojawienie się maskotki jednorożca, z którym chętnie robili sobie zdjęcia. Gospodarz festynu sołtys Mariusz Malikowski zapraszał wszystkich na darmową kiełbaskę z grila. Był też kiermasz książki na którym za niewielkie pieniądze można było kupić ciekawą książkę. Ostatni festyn tego lata przeszedł do historii.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka