^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Dożynki Parafialne 2019 w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w Parafii Paterek odbyły się dożynki. Choć od dawna Paterek nie jest wsią rolniczą, to tradycja dziękowania Bogu za zebrane plony jest ciągle żywa i obchodzona. W swojej homilii

proboszcz parafi ks. Mariusz Zbieranek mówił, że dożynki to nie tylko święto rolników ale także plonów rąk wszystkich ludzi pracujących. Człowiek powinien być podmiotem a nie przedmiotem dzisiejszego świata. Jako, że dożynki wypadły w tym roku 1 września w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, w homilii nawiązał do tamtych okrutnych zdarzeń i obrony niepodległości przez naród polski.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka