Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.
Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl
17 sierpnia o godzinie 9:30 na boisku sportowym w Paterku odbył się XX Turniej im. J. Januszewskiego, którego gospodarzem był LZS Skra Paterek.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach 2007 i młodsi oraz 2009 i młodsi. Od godziny 10:00 do 14:00 był prowadzony pobór krwi pod nazwą „Piłkarskie Serce”. W zawodach udział wzięli: Czarni Nakło, Skra Paterek, Dąb Potulice, Krajna Wyrzysk, Feniks Mrocza, Tęcza Łobżenica.
Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią i Rady Miejsko-Gminnej LZS w Nakle nad Notecią.
Klasyfikacja końcowa:
Rocznik 2009:
1. Skra Paterek
2. Dąb Potulice
3. Feniks Mrocza
4. Tęcza Łobżenica
Najlepszy zawodnik: Mirek Kubieniec (Tęcza Łobżenica)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Palicki (Skra Paterek)
Rocznik 2007:
1. Czarni Nakło
2. Krajna Wyrzysk
3. Feniks Mrocza
4. Dąb Potulice
5. Skra Paterek
Najlepszy zawodnik: Michał Odroń (Krajna Wyrzysk)
Najlepszy bramkarz: Kajetan Żmudziński (Czarni Nakło)
W trakcie zawodów można było oddać krew. Chętnych nie brakowało, ponieważ na 30 aż 24 się zakwalifikowało.