^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zakończenie wiosennych spotkań w bibliotece w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Ostatnie wiosenne spotkanie dla dzieci w bibliotece w Paterku odbyło się we wtorek 16 kwietnia. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką połączoną z  prezentacją drewnianych kołatek, które są wykorzystywane w Wielki Piątek

zamiast dzwonków ministranckich. Każdy mógł użyć kołatki. Dzieci  dowiedziały się między innymi  dlaczego w tym dniu milczą dzwony kościelne. Po zakończonej pogadance nastąpiło wykańczanie wiosennych rysunków. Dzieci przygotowały je do prezentacji w Galerii Bibliotecznej. Wspólnymi siłami wszystkie prace zostały umocowane w korytarzu wiodącym do biblioteki. Dodatkowo wszyscy chętni  mieli okazję by zrobić przestrzenne jajka wielkanocne do zawieszenia np. pod żyrandolem. Na zakończenie spotkania zadaniem uczestników trzydniowych wiosennych spotkań  było odnalezienie w bibliotece prezentów „od zająca”. Pochowane w zakamarkach bibliotecznych półek słodycze były nagrodą dla za wytrwałość oraz wykonanie pięknych i kolorowych prac.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka