^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wiosenne spotkanie w bibliotece w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

We wtorkowe południe w bibliotece w Paterku odbyły się zajęcia dla dzieci, na których rozpoczęto przygotowania do stworzenia wiosennych prac plastycznych. Głównym tematem zajęć była Wielkanoc. Na początku dzieci

dowiedziały się o tradycjach, zwyczajach i obrzędach wielkanocnych, które towarzyszą wszystkim w okresie przedświątecznym oraz w same święta.

 

Młodsi uczestnicy zajęć wskazali pierwsze oznaki wiosny, starsze dzieci opowiadały o znanych im tradycjach związanych z Wielkanocą. Głównym tematem zajęć plastycznych było wykonanie ozdób oraz prac, które zostaną zaprezentowane w Galerii Bibliotecznej. W pierwszym dniu powstały zajączki oraz kolorowe jajka na patykach. Kolejne zajęcia zorganizowano w czwartek. Rozpoczęło je wspólne głośne czytanie opowiadania Doroty Kozieł „Zajączek Feliks”. Następnie na kartonowych kartach rysowano jaja, które dzieci własnoręcznie ozdabiały wybraną przez siebie techniką plastyczną. Kolejnym zadaniem czwartkowego spotkania było wspólne rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem okazało się znane wszystkim powiedzenie ”W marcu jak w garncu”. Na zakończenie czwartkowego spotkania dzieci dowiedziały się co znaczy określenie Wielki Tydzień i co ważnego dzieje się w poszczególne dni poprzedzające Dzień Zmartwychwstania. Ostatnie przedświąteczne spotkanie w bibliotece odbędzie się we wtorek (16 kwietnia 2019 r.) o godzinie 13:00.

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka