^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Muzeum autobusów

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

                 Muzeum autobusów.

Muzeum Komunikacji w Paterku oficjalnie założone zostało w 2011 roku, lecz pomysł narodził się w 2000 roku. Z tego też okresu pochodzą pierwsze eksponaty. Znajdują sie tu zbiory związane z historią komunikacji autobusowej z całego kraju. Muzeum posiada największą w Polsce kolekcje autobusów .

Są tu prawdziwe perełki komunikacji samochodowej. Zgromadzono tu ponad 30 autobusów począwszy od lat sześćdziesiątych do lat dziewięćdziesiątych. Muzeum posiada też eksponaty zarejestrowane, którymi wożono pasażerów na różnych imprezach w całym kraju. Jedną z nich jest Noc Muzeów w Warszawie . Autobusy grały też w różnych filmach. O muzeum nakręcono kilka reportaży.  Organizuje imprezy okolicznościowe związane z komunikacją. Muzeum jest finansowane z własnych środków właściciela i z darowizn.

 

Kontakt: Tel. 603501582. Zwiedzanie muzeum możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

więcej na: www.zabytkowe-autobusy.pl

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka