^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Koncert Pieśni Patriotycznej z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W sobotę 11 listopada w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku odbył się Koncert Patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Paterka, zuchów z gromady zuchowej Wesołe Urwisy oraz Chóru Żeńskiego.

Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez proboszcza ks. Mariusza Zbieranka mieszkańcy Paterka mieli okazję wysłuchać oraz czynnie uczestniczyć we wspólnym śpiewie pieśni z różnych okresów historii Polski. Prowadzący opowiedzieli o trudnych dla Polski momentach, wspomnieli nazwiska najważniejszych postaci historycznych i o tym, jak wyglądała nasza droga do wolności.

Jeszcze lepiej opowiedziały o tym wspólnie zaśpiewane pieśni, jak „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani” i wiele innych, które czasami wywoływały wzruszenie.

Po koncercie można było nabyć tradycyjne rogaliki, które przygotowali rodzice uczniów.

Program artystyczny opracowały panie Anna Karolczak, Anna Lemantowicz i Marta Trudzińska.

Ksiądz proboszcz Mariusz Zbieranek podziękował występującym ciepłym słowem i słodyczami.

                                                                                                                     Anna Lemantowicz

 

 

   

 

 

   

  

 

  

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka