^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Szczęście na wagę" Agnieszki Olejnik w DKK.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

„Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa?” - to pytanie, na które szuka odpowiedzi autorka „Szczęścia na wagę”.

W czwartek, 28.09.2017 r. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku powróciły do spotkań i dyskusji o książkach. Bohaterką spotkania była powieść Agnieszki Olejnik. Autorka z wykształcenia polonistka, prowadzi również bloga ”Barwy i smaki mojego życia”, gdzie opowiada nie tylko o książkach, ale i o fotografowaniu przyrody, zdrowej kuchni i pysznych nalewkach.

Dyskutując o książce panie stwierdziły, że autorka porusza w niej wiele tematów. Znajdziemy tutaj wątek małżeństwa, które wisi na włosku, relacji matki z dojrzewającą córką, tolerancji i dopasowania w grupie wśród współczesnej młodzieży. Książka została ciepło przyjęta przez klubowiczki, które uznały, że warto sięgnąć po kolejne części tj.: ”Miłość z nutą imbiru” i „Apetyt na więcej”.

Następne spotkanie odbędzie się 26.10.2017 r. o godz.16.00,omawiana będzie książka pt.” Serce” autorstwa Radki Frączak.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Materiał :PiMBP w Nakle

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka