^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zebranie Rady Rodziców ZS im. Jana Pawła II.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniu 14 marca w ZS im. Jana Pawła II w Paterku odbyło się zebranie Rady Rodziców. Przewodniczył mu Grzegorz Przywarty. Udział w nim wzięły również:

z-ca dyrektora ZS Alina Sławkowska i pani Anna Karolczak. Głównym tematem była organizacja szkolnego festynu środowiskowego. Ustalono termin festynu na 20.05.2017r. Pani Alina Sławkowska mówiła o przygotowaniu szkoły do nowego roku szkolnego 2017-2018 po likwidacji gimnazjum we Wieszkach, oraz o planach budowy nowego segmentu szkoły. Odpowiadała też na pytania przedstawicieli trójek klasowych 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka