^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zebranie sprawozdawcze Ludowego Zespołu Sportowego "SKRA" Paterek.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W piątek, 10 marca w sali Wiejskiego Domu Kultury w  Paterku odbyło się zebranie sprawozdawcze klubu LZS "SKRA" PATEREK. Przybyłych działaczy, członków zarządu i zaproszonych gości

przywitał Prezes klubu Artur Czechowicz. Zaproszenie przyjęli: burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz sołtys wsi Mariusz Malikowski. Obradom przewodniczył Radosław Hyży który przedstawił plan zebrania. Na protokolanta wybrano Piotra Białkę. Sprawozdanie finansowe i z działalności Zarządu za 2016 rok przedstawił Artur Czechowicz natomiast Kazimierz Dembińskiprzedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Członkowiew głosowaniu jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi za 2016 rok. Po przedstawieniu planu przedsięwzięć i planu finansowego na 2017 rok podjęto uchwały. W trakcie zebrania głos zabierali: burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała,starosta Tomasz Miłowski którzy dziękowali zarządowi za współpracę i działania na rzecz społeczeństwa.

 

Tekst: Radosław Hyży,

Zdjęcia: Joanna Makowczyńska

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka