^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Paterku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Po wakacyjnej przerwie,dnia 4.09.2015r. klubowiczki chętnie wróciły do dyskusji o książkach.Gatunek literacki omawianej książki to Literatura Faktu.Książka pt."Warto być

dobrym" Krzysztofa Ziemca,znanego prezentera,dziennikarza,reportera i autora książek przedstawia"ekipę ludzi serca". Wśród bohaterów tej książki są zarówno osoby znane z mediów jak :Anna Dymna,Janina Ochojska czy Jurek Owsiak.Autor dotarł również do tych,którzy żyją na uboczu,pomagają z dala od blasku fleszy są to lekarze,księża,siostra zakonna,osoby prowadzone różne fundacje,pielęgniarki,wolontariusze.Jedni wspierają starszych inni niepełnosprawnych,bądź tych przebywających w hospicjum.Nikomu z tych osób pomagających nie brakuje zapału,pomysłów,siły i planów na przyszłość.Wszystkie historie są niesamowite,ale podczas dyskusji Panie przedstawiały swoją wybraną postać,która zrobiła  na nich największe wrażenie.Stwierdziły,że kiedy czyta się takie książki możliwa jest tylko jedna reakcja- podziw.Bohaterowie książki przypominają o czymś,o czym w dzisiejszym zabieganym świecie chyba zapominamy:Raz darowane dobro zawsze do nas wraca i to ze zdwojoną siłą.

Następne spotkanie dnia 8.10.2015r. o godz.16.00, omawiana książka to "Przerwana podroż" Ireny Matuszkiewicz spotkania są otwarte,zainteresowanych literaturą zapraszamy!
Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki  

Tekst i zdjęcia: zdzisława Matylis.

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka