^Back To Top

Partnerzy

nakło

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Paterku

 

Po wakacyjnej przerwie,dnia 4.09.2015r. klubowiczki chętnie wróciły do dyskusji o książkach.Gatunek literacki omawianej książki to Literatura Faktu.Książka pt."Warto być

dobrym" Krzysztofa Ziemca,znanego prezentera,dziennikarza,reportera i autora książek przedstawia"ekipę ludzi serca". Wśród bohaterów tej książki są zarówno osoby znane z mediów jak :Anna Dymna,Janina Ochojska czy Jurek Owsiak.Autor dotarł również do tych,którzy żyją na uboczu,pomagają z dala od blasku fleszy są to lekarze,księża,siostra zakonna,osoby prowadzone różne fundacje,pielęgniarki,wolontariusze.Jedni wspierają starszych inni niepełnosprawnych,bądź tych przebywających w hospicjum.Nikomu z tych osób pomagających nie brakuje zapału,pomysłów,siły i planów na przyszłość.Wszystkie historie są niesamowite,ale podczas dyskusji Panie przedstawiały swoją wybraną postać,która zrobiła  na nich największe wrażenie.Stwierdziły,że kiedy czyta się takie książki możliwa jest tylko jedna reakcja- podziw.Bohaterowie książki przypominają o czymś,o czym w dzisiejszym zabieganym świecie chyba zapominamy:Raz darowane dobro zawsze do nas wraca i to ze zdwojoną siłą.

Następne spotkanie dnia 8.10.2015r. o godz.16.00, omawiana książka to "Przerwana podroż" Ireny Matuszkiewicz spotkania są otwarte,zainteresowanych literaturą zapraszamy!
Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki  

Tekst i zdjęcia: zdzisława Matylis.

   

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.