^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Laureaci Gali Talentów w dziedzinie nauki.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Prezentujemy dzisiaj laurteatów Gali Talentów w ZS im. Jana Pawła II w Paterku w dziedzinie nauki: JuliannęPioterek-Ślubowską, Jakuba Nowaka i Dominika Ossowskiego.

 

Julianna Pioterek-Ślubowska-uzyskała wysokie wyniki w nauce. Jest laureatką wielu konkursów o zasięgu powiatowym i wojewódzkim. Jej największym sukcesem jest uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum. Ponadto przyznano jej nagrodę specjalną w wojewódzkim konkursie poetyckim pt. "O wielką miłość Ciebie nie proszę" , zdobyła wyróżnienia: w wojewódzkim konkursie poetyckim pt. "Santo, Santo", oraz VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego. Julianna zdobyła też III miejsce w Gminnym Konkursie Poetyckim "Starych ojców naszych szlakiem, przez krew idziem ku wolności", I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym " Człowiek człowiekowi taki los zgotował" oraz II miejsce w Dekanalnym Konkursie "Wiedzy o kościołach".

 

 Jakub Nowak-uzyskał wysokie wyniki w nauce. Zdobył tytuł laureata w Konkursie Kuratoryjnym z Matematyki, tytuł finalisty w Lidze Zadaniowej organizowanej przez UMK w Toruniu oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego klas VI oraz III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim.

Dominik Ossowski-uzyskał wysokie wyniki w nauce, Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Zakwalifikował się do etapu rejonowego Konkursów Przedmiotowych z Matematyki i Przyrody. Uczestniczył w trzech etapach Ligi zadaniowej, uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, zajął I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym " Moje spotkanie z zabytkami" oraz I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego klas VI.

Sukcesy wyróżnionych uczniów nie byłyby możliwe gdyby nie praca jaką włożyli w ich przygotowanie nauczyciele:p. Agnieszka Korzeniewska, p. Alicja Jaranowska, p. Iwona Draheim, p. Danuta Janeczko, p. Jacek Pediński, p. Katarzyna Stasiak.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka