^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Pytanie radnego o budowę nowej szkoły.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Na sesji 29 maja w imieniu społeczności Paterka i Rady Rodziców ZS im. Jana Pawła II radny Sell zadał pytanie odnośnie budowy kolejnego segmentu szkoły w Paterku. Interesowało go to, czy Burmistrz Sławomir Napierała spotkał się z Marszałkiem województwa kujawsko-pomomorskiego Piotrem Całbeckim oraz czy starano się pozyskać na ten cel środki z powiatu. Z-ca burmistrza Krzysztof Błonski odpowiedział, że burmistrz nie spotkał się jeszcze z marszałkiem. Prośba o spotkanie została złożona, teraz burmistrz oczekuje na termin. Gmina rozmawiała z powiatem w sprawie dodatkowych pieniędzy na budowę szkoły czy też Parku Przemysłowego. Odpowiedź była negatywna. Wydaje sie bardzo dziwne, że powiat w którego gestii jest polityka zatrudnienia i walki z bezrobociem nie chce dołożyć się do zadania, które wielkim wysiłkiem  ludzkim i finansowym realizuje gmina. Burmistrz Błoński stwierdził, że to radny powiatu Tomasz Miłowski mógłby bardziej postarać się o przychylność radnych powiatowych. Radni Hieronim Kołaczek, Szymon Karolczak zanegowali budowę kolenego segmentu szkoły. Pytali, dlaczego wyprowadzono uczniów z budynku "białej szkoły" i czy nie byłoby taniej ją wyremontować. Przewodniczący Andrzej Jedynak stwierdził nawet, że dzieci jest coraz mnie, a w Nakle szkoły są puste. Na te słowa zareagował radny Janusz Dąbrowski, który nie zgodził się z tym stwierdzeniami przedstawił fakty, które spowdowały, że dzieci musiały opuścić budynki starej szkoły. Stwierdzić można, że w obecnej radzie są radni nieprzychylni budowie kolejnego segmentu szkoły w Paterku.

Radny Sell zapytał o przyszłość "białej szkoły". Burmistrz odpowiedział, że na razie nie ma żadnych konkretów, choć pojawiły się osoby zainteresowane założeniem domu opieki społecznej.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka