Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.
Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl
3 kwietnia w SP nr 4 w Nakle trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Maja Karnowska, Zuzanna Nowacka i Weronika Broś, zmagała się w finale gminnego konkursu profilaktycznego pt.: „Stop narkotykom i dopalaczom”.
W marcu uczennice przeszły eliminacje szkolne i międzyszkolne, biorąc udział w teście o uzależnieniach. Ostatecznie w finale oprócz naszej reprezentacji wzięli udział uczniowie z SP nr 3 i SP nr 4 w Nakle oraz uczniowie z SP w Trzeciewnicy. W ramach poszczególnych etapów konkursu uczniowie rywalizowali w teście, quizie o uzależnieniach, prezentowali plakat promujący zdrowy styl życia oraz odgrywali scenki związane z asertywnym odmawianiem. Jury najwyżej oceniło scenkę naszych uczennic.
Po zsumowaniu wszystkich konkurencji nasza drużyna uzyskała łącznie 22 punkty, co dało jej zwycięskie I miejsce. Dziewczęta otrzymały indywidualne nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz piłkę dla klasy. Organizatorem konkursu była SP nr 4 w Nakle oraz Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „Koliber”.
Maria Glanc
Edyta Pietrykowska