^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Rozszerzone spotkanie Rady Sołeckiej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

      27 czerwca w Wiejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie nowo wybranej pani sołtys Paterka Ireny Gonia z radą sołecką i przedstawicielami organizacji społecznych działających w Paterku. Radę Miasta reprezentowała radna Barbara Malikowska, Zespół Szkolno -Przedszkolny pani dyrektor Alina Sławkowska,

Wiejski Dom Kultury –Joanna Makowczyńska, Ochotniczą Straż Pożarną prezes -Tomasz Miłowski, Ludowy Zespół Sportowy- Radosław Hyży. Radę sołecką reprezentowali: Anna Dawidowicz, Justyna Leppert- Garczewska, Magdalena Meler, Wioletta Izajasz, Tomasz Miłowski, Sylwester Jaśkiewicz, Tadeusz Izajasz, Roman Knioła, Tomasz Komorowski i Damian Mylcaerk.

Było to pierwsze od 3 lat takie spotkanie. Widać było, że wszystkim bardzo zależy na wspópracy, a tym samym na rozwoju Paterka. Pani sołtys będzie musiała odbudować zakłócone relacje nie tylko z mieszkańcami, ale równiż z władzami Gminy. W najbliższych 2-3 latach czeka nas oczekiwana od dziesięcioleci budowa kanalizacji w Paterku. W 2025 roku OSP Paterk będzie obchodzić 100 - lecie powstania. Czekamy na budowę nowej remizy. To nie jedyne tematy, ale również problemy z którymi przyjdzie zmierzyć się nowej ekipie. Rozmawiano również o WDK, starym przedszkolu, placu zabaw dla dzieci i wielu innych problemach nurtujących mieszkańców.

Jako były radny i sołtys Paterka jestem przekonany, że tej ekipie uda się rozwiązać wiele problemów. Niezbędne jednak będzie wsparcie mieszkańców, na które tak bardzo liczą.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka