^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

XII festyn szkolny w Paterku-fotorelacja.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W piątkowe popołudnie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku odbył się XII festyn szkolny. Przy pięknej pgodzie i wielu atrakcjach szybko mijał czas. Dopisała publicznść. Festyn organizowała Rada

Rodziców, nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły. Oni też dziękują wszystkim sponsorom za cenne nagrody. W tym roku po raz koleny główną nagrodą był piękny rower. Za rok XIII festyn.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka