^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Miła uroczystość z okazji "Dnia Matki"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W niedzielne przedpołudnie na Mszy Św. w naszym kościele miała miejsce miła uroczystość. Dziewczęta i chłopcy klas trzecich naszej szkoły przedstawiły koncert piosenek  z okazji Dnia Matki. Piosenki w wykonaniu

dzieci przyjęto dużymi brawami. Na koniec Mamy otrzymały piękne kwiaty. Koncert przygotwały panie: Anna Lemantowicz i Ania Karolczak. Organizatorzy dziękują sponsorom.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka