^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Złodziejska lista" w bibliotece w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

„Złodziejka listów” -  o sile miłości, która sprawia,

że niemożliwe staje się możliwe.

     Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku upłynęło na rozmowie

o książce, która wywarła ogromne wrażenie na większości czytelniczek.

Tłem powieści Anny Rybakiewicz „Złodziejka listów” jest wojna, która odbiera wszystko. Przede wszystkim odbiera nadzieję na miłość i jakąkolwiek przyszłość. Czy jednak nadzieja nie umiera ostatnia?

Astrid Rosenthal - piękna i utalentowana dziewczyna oraz oficer SS – Walter Schmidt, to dwoje ludzi, których ścieżki przecina przeznaczenie naznaczone wojną. Oboje

z dwóch różnych światów, których nie można połączyć. Światów, które dzieli przepaść śmierci, przed którą ucieka Astrid i którą sieje Walter. Łączy ich jednak coś ponad to. Przypadkowe spotkanie sprawia, że tych dwoje ludzi poznaje najpotężniejsze z uczuć, jakim jest miłość. Autorka powieści w niesamowity sposób opisuje losy swoich bohaterów. Przewracając kolejne strony książki nie można się oderwać od czytania.

Anna Rybakiewicz na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Strach przed śmiercią popycha Astrid do kolejnych ucieczek

i rezygnacji z miłości. Ta sama miłość sprawia, że Walter nie rezygnuje z poszukiwań ukochanej, a tytułowe listy są jedynym mostem, który ich łączy.

Czy przeznaczenie było łaskawe dla tych dwojga ludzi? Warto to sprawdzić i zatonąć

w świecie ukrytym na kartach  „Złodziejki listów”. Gorąco polecamy.

Na kolejne spotkanie DKK w Paterku zapraszamy 27 czerwca.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka