^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

„Listy pisane szeptem” tematem dyskusji DKK w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W wiosenne popołudnie 25 kwietnia odbyło się czwarte w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. Tematem spotkania była książka ulubionej pisarki Klubowiczek – Magdaleny Witkiewicz.

Tytułowe „Listy pisane szeptem” , to w rzeczywistości maile, które pisze bohaterka książki do przypadkowo poznanego mężczyzny. Niby nic takiego, a jednak jako mężatka

z dwudziestopięcioletnim stażem szuka w wirtualnym świecie kogoś, kto ją zawsze wysłucha, zrozumie i wesprze dobrym słowem. Podobnie robi jej mąż uciekający

w pozornie lepszy, wirtualny świat. Dlaczego oboje bliskich sobie ludzi przestaje ze sobą rozmawiać ? Przecież bardzo się kochali.

Autorka książki chce pokazać czytelnikowi, że nikt nie umie czytać w myślach i że nawet silne uczucia bywają ulotne jak dmuchawiec. Wystarczy tylko lekki powiew.

Powieść Witkiewicz jest bardzo wnikliwa i nostalgiczna, a zarazem życiowa. Ukazuje nieuchronne zmiany jakie niesie życie, ale daje także nadzieję na to, że wystarczy zwykła rozmowa w realnym świecie by uratować miłość i stać się na nowo bliskim sobie ludźmi.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23 maja.

autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka