^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

„Dziennik utraconej miłości”. Opowieść o czułej relacji matki i syna tematem DKK w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

24 lutego w bibliotece w Paterku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Tym razem poświęcono je książce Érica-Emmanuela Schmitta pt. „Dziennik utraconej miłości”.

Ten francuski pisarz w swojej twórczości już nie raz poruszał tematy egzystencjalne, takie jak miłość, tęsknota, pragnienie czy śmierć. Jednak książka „Dziennik utraconej miłości” jest najbardziej osobistą książką Schmitta.

Na jej kartach autor mierzy się ze śmiercią najukochańszej matki. Pozwala czytelnikowi poznać swój nowy świat, w którym już nie ma przy nim najbliższej mu osoby. Osoby, z którą rozumiał się bez słów. W książce dzieli się swoją tęsknotą za utraconą na zawsze matką. Daje jednocześnie nadzieję na to, że ból po tak wielkiej stracie kiedyś  minie, a  ukochana matka wróci we wspomnieniach i pamięci.

Wspomina całe swoje życie, w którym zawsze mu towarzyszyła .Była wiatrem, który pchał żagiel jego wyborów życiowych. Teraz ten wiatr ucichł i on, dorosły już człowiek musi przejąć ster. Kiedy zaczyna radzić sobie z żałobą uświadamia sobie, że ciągły smutek nie był wolą jego matki. Ona nie chciała, żeby tylko żył, chciała żeby był szczęśliwy. Uświadamia sobie, że ma wobec niej obowiązek szczęścia.

Książka Schmitta z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Mimo to, że porusza trudny temat, to jednak napisana prostym i niezwykle przystępnym językiem sprawia, że każde słowo oddziałuje na czytelnika i jeszcze długo z nim pozostaje.

Zachęcamy wszystkich do przeczytania „Dziennika utraconej miłości”

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka