^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Sołtys i radni złożyli propozycje zadań do realizacji przez Gminę.

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

 

Co roku do 30 września sołtysi, radni, przewodniczący samorządów miejskich mogą do urzędu gminy składać swoje propozycje zadań do realizacji przez gminę. Ze względu na ograniczone środki finansowe i mnogość propozycji są to bardzo często "pobożne życzenia", które są realizowane w zależności od środków finansowych. Poniżej propozycje zadań złożone przez sołtysa, radnych gminy i powiatu:

 

Mariusz Malikowski- sołtys Paterka i Radny Rady Miejskiej-propozycje do budżetu, podział funduszu sołeckiego, sprawozdanie finansowe cmentarza

  

Anna Karolczak i Zdzisław Sell- Radni RM

  

 

Tomasz Miłowski-Prezes OSP w Paterku, Radny Powiatu

  

  

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka