^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zebranie wiejskie z dnia 8 października odwołane.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W związku z negatywną rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle nad Noteciąz dnia 2 października 2020 roku, odnośnie zwiększenia

ilości osób obecnych na zebraniach wiejskich, aniżeli wskazuje to § 25 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 roku, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 1356 ze zm.) oraz wzrostem zachorowań na COVID-19, odnotowanych w województwie kujawsko-pomorskim, mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę zdrowia mieszkańców, informuję że niemożliwe jest zorganizowanie wiejskiego zebrania wyborczego w Paterku do czasu, kiedy sytuacja prawna i stan epidemii ulegną zmianie.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka