^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Nagroda dla Centrum w Paterku - Konkurs Modernizacja Roku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 Wczoraj, 23 września, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród 24 edycji Konkursu "Modernizacja Roku &

Budowa XXI w." Centrum z Paterka znalazło się w zaszczytnym gronie wyróżnionych na arenie ogólnopolskieW tegorocznej edycji Konkursu startowało 460 realizacji z całego kraju. 76 z nich znalazło sie w Finale Konkursu, wśród nich Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej. Nagrody przyznano w 12 kategoriach, a w każdej z nich wręczono jedno wyróżnienie. Z dumą informujemy, że zgłoszony przez nas obiekt otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii, jaką była "Integracja międzypokoleniowa i opieka społeczna".

    

  

  

 

A A 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka