^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Kolejna zbiórka materiałów wielkogabarytowych. Zgłoszenia do 5 października.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią – Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przy współpracy ze Strażą Miejską w Nakle nad Notecią oraz Komunalnym Przedsiębiorstwem

Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Nakle nad Notecią, wzorem lat poprzednich, organizuje bezpłatną zbiórkę odpadów komunalnych wielkogabarytowych, w tym również odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD, RTV, informatyczny).

Ze względu na ogromne zainteresowanie poprzednimi akcjami, zbiórka będzie przeprowadzana odrębnie na terenie miasta i na terenach wiejskich gminy, według niżej podanego harmonogramu:
- 19 październik 2020 r. (poniedziałek) – sołectwa: Chrząstowo, Trzeciewnica, Karnowo, Karnówko, Suchary, Małocin, Bielawy;
- 20 października 2020 r. (wtorek) – sołectwa: Ślesin; Kazin, Michalin, Minikowo, Gumnowice, Olszewka, Lubaszcz;
- 21 października 2020 r. (środa) – sołectwa: Występ, Potulice, Gorzeń;
- 22 października 2020 r. (czwartek) – sołectwa: Paterek, Polichno, Rozwarzyn, Wieszki;
- 23 października 2020 r. (piątek) - teren miasta Nakło nad Notecią.

Chęć skorzystania z organizowanej akcji należy do dnia 5 października 2020 r. (poniedziałek) zgłosić telefonicznie Straży Miejskiej w Nakle (bezpłatny nr tel. 986) lub w Urzędzie Miasta i Gminy nr telefonów 52 386 79 75; 52 386 79 76 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując „Zbiórka odpadów wielkogabarytowych” i dokładnie określić rodzaj oraz miejsce wystawienia odpadów (najlepiej przed posesję, budynek).

Odpady należy wystawić do godz. 6:00 w dniu planowanej zbiórki.

UWAGA!!! Nie będą zbierane opony oraz odpady wytworzone przez mieszkańców w związku z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą i rolniczą.

Materiał: Tomasz Bembnista

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka