^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Darek Kucharzewski "Osobowością Roku 2019"

Ocena użytkowników:  / 43
SłabyŚwietny 

11 marca, w Toruniu odbyła się gala plebiscytu Osobowość Roku Kujaw i Pomorza 2019, organizowanego przez redakcje Expressu Bydgoskiego, Gazety Pomorskiej i Nowości Dziennika Toruńskiego.


Statuetki, dyplomy i nagrody odebrali laureaci z miast i powiatów oraz zwycięzcy etapu wojewódzkiego.Głosowanie było prowadzone w pięciu kategoriach: KulturaDziałalność społeczna i charytatywnaBiznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.
W kategori „Kultura” 11 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i 1 miejsce w powiecie nakielskim zdobył mieszkaniec Paterka Dariusz Kucharzewski.

Dariusz Kucharzewski to rzeżbiarz i artysta malarz, którego obrazy zdobią domy prywatne i miejsca kultu religijnego w kraju i za granicą. Jego obrazami ozdobiony jest między innymi Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Paterku. W Święta Wielkanocne będziemy mogli zobaczyć przed ołtarzem  obraz przedstawiający „Całun Turyński”. Pasją Darka jest astronomia i fotografia. Przez teleskop obserwuje niebo i robi zdjęcia odległych gwiazd. To człowiek o dużej kulturze osobistej

 

Warto zajrzeć na zakładkę: PASJE

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka